Lowbed Taşımacılığı Nedir?

Okuma Süresi:

Kategori: Blog

Lowbed taşımacılığı alçak yükleyici araçlarla, ağır ve büyük nesnelerin taşınmasıdır. Taşımacılık hizmetlerinde kullanılan normal römork yapılarından daha alçak şasi sistemi üzerinde bulunan iki ya da daha fazla dingil üzerine oturtulan platform ile büyük ve yüksekliği fazla olan nesnelerin taşınmasını sağlar. Lowbed taşıyıcılar, esnek bir yapıya sahiptir ve daha çok inşaat sektöründe kullanılan büyük ve ağır nesnelerin taşınmasında kullanılıyor.

Lowbed Taşımacılığı İle Neler Taşınır?

Lowbed taşıyıcılar ile her türlü eşyanın taşınması mümkündür. Lojistik faaliyetlerinde, nakliyesi istenen ürünlerin yapılarına, büyüklüklerine ve ağırlıklarına göre taşıyıcı araç sistemleri belirlenir.

Low – loader taşıyıcılarla, tüm iş alanlarında kullanılabilen her türlü büyük nesneyi taşımak mümkündür. Normal kamyonlarla taşınması mümkün olmayan nesneler için tercih edilen ve kullanılan sistemlerdir.

 • Prefabrik yapılar,
 • İş ve tarım makineleri,
 • Rüzgar türbini parçaları,
 • Silo,
 • Mobil vinç,
 • Hafriyat makineleri,
 • Biçerdöverler,

Bazı ürünler, hem ebat hem de ağırlık bakımından kamyonlarla taşımaya uygun değildir. Bu durumlarda lowbed taşıyıcılar tercih edilir ve güvenle taşıma işlemi tamamlanır.

Lowbed Taşıyıcı Özellikleri

Ağır ve büyük nesnelerin taşınması için özel üretilen lowbed taşıyıcılar, güvenli taşıma işlemlerinin yapılabilmesi için bazı özelliklere sahip olması gerekiyor.

Lowbed dorselerin ana özellikleri şunlardır:

 • Alçak şasi yapısına sahiptir,
 • Esnektir ve taşınacak ürünün büyüklüğüne göre tasarlanabilir,
 • Yükleme kolaylığı sağlar,
 • Ağır yükleri emniyetli taşınmasını sağlar.

Taşıyıcının yüksekliği ayarlanabiliyor ve arka kısmı eğimli olarak yapıldığı için çok büyük araç ve nesnelerin kolay yüklenmesini ya da indirilmesini sağlıyor.

Lowbed Taşımacılığı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Lowbed taşıyıcılar, yarı römork sistemleridir ve nesnenin dingiller arasına indirilerek taşınmasını sağlar. Alçak şasi özelliği sayesinde navlun için avantajlar sağlar. Büyük nesnelerin kolay yüklenebilmesi için römorkun yükleme bölümü yol yüzeyine oldukça yakındır. Taşınacak eşyanın, köprü, tünellerden geçebilecek şekilde düzenlenmesini sağlar.

Taşımacılık işlemlerinin trafik düzenlemelerine uygun hale gelmesini sağlar. Taşınacak eşyanın ağırlığına göre ağırlığı kaldıracak şekilde dingil sayıları artırılabiliyor. Modüler yapıya sahiptir ve uzunlukları ayarlanabiliyor. Bu esnek yapısı sayesinde çok büyük ve ağır nesnelerin taşınmasını sağlar.

Lowbed Taşımacılığı Avantajları

Lojistik ve transfer hizmetleri sunulurken, müşterinin taleplerinin en güvenli şekilde yerine getirilmesine önem verilir. Büyük malzemelerin taşınması için normal römork sistemleri yeterle gelmediğinde lowbed taşıyıcılar kullanılır.

Lowbed taşımacılığının avantajları şunlardır:

 • Alçaltılmış şasi sayesinde yüksek nesneler kolay taşınır,
 • Dingil ve römork yapısı taşınacak nesneye göre hazırlanır,
 • Trafik düzenlemelerine ve yasalara göre nakliye hizmetlerinin sunulmasını sağlar,
 • Lowbed taşıyıcılar güçlü motorlara sahiptir ve ağır yükleri uzun mesafelere kolayca taşır,

Hacimli ve ağır yüklerinizi güvenle taşıtmak ve taşıma avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, Bedirhan lojistik ile iletişime geçin. Deneyimli kadrosu ve profesyonel lojistik sistemleri, taşıma araçları ile en güvenilir hizmeti verir.

Lowbed Dorse Türleri

Ağır yük taşımacılığında tercih edilen lowbed dorse türleri, üç farklı parça olarak sunuluyor. Bunlar, Modüler, sabit boylu ve ayarlanabilir dorselerdir. Bedirhan lojistik, taşınacak ağır ve büyük eşyanın özelliklerine göre dorse türünü ayarlıyor ve taşıma işleminin profesyonelce yapılmasını sağlıyor.

Modüler dorseler, taşınacak eşyanın boyutuna göre uyarlanabildiği için çok yönlü taşımalarda en iyi çözümü sunuyor. Ürün boyutuna göre uyarlanabiliyor. Sabit dorseler, standart ölçülerde üretiliyor ve belirli büyüklük ve ağırlığa kadar olan yük seçeneklerinde tercih ediliyor.

Ayarlanabilir lowbed dorse türleri ise ihtiyaca göre yük taşıma seçenekleri sunuyor. Bedirhan lojistik her türlü yüklerin, lojistik sistemleri ve uygun taşıyıcı araçları ile taşınmasını, yüklerin istenilen yere güvenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlar.

Kategori: Blog
Sonraki yazı
Uluslararası Araç Kaptanı Tır Sürücüsü Olmak Ve Avantajları
Önceki yazı
Karayolu Parsiyel Taşımacılığı Ve Avantajları
Mesaj Gönder
WhatsApp Destek
Merhaba 👋 Nasıl yardımcı olabilirim?